Dovolená na horách

4. 7. 2021

                                                                        Poznávejte s námi krásy českých hor

Aktivní dovolená na horách ve spojení s wellness

Když se řekne dovolená, většina z nás si představí relaxaci u vody, v klidu, bez zbytečné námahy. Najdou se ale i tací, kteří stále častěji dávají přednost aktivnímu prožití svého volna v horských oblastech. Především díky čerstvému vzduchu, krásným výhledům a skvěle značeným turistickým stezkám se tato forma dovolené stává čím dále více oblíbenější. Dalším lákadlem jsou zlepšující se služby ubytovacích zařízení, v dnešní době je již standardem, že součástí hotelů jsou vlastní wellness centra, kde se klienti mohou po náročném dni oddávat zaslouženému odpočinku, či se svěřit do rukou místních masérů. Své služby posouvají kupředu i samotná horská střediska, vznikají nové naučné stezky, lanová centra nebo dnes již velice oblíbené stezky v korunách stromů. Za zmínku stojí i lokální kuchyně, která je vždy specifická pro danou oblast a má jistě co nabídnout. Níže jsme si pro Vás připravili typy na námi prověřené hotely z nabídky portálu milujemewellness.cz, které se nacházejí v horských lokalitách.

Wellness centra s bazény

Janské Lázně v Krkonoších jako ideální výchozí bod k turistice

Mezi dlouhodobě nejnavštěvovanější hory u nás patří jednoznačně Krkonoše. Nedaleko Trutnova na úpatí Černé hory nalezneme lázeňské městečko Janské Lázně, které je mimojiné jedinými lázněmi v této oblasti. Ve světe jsou především známé díky léčbě pohybového ústrojí. Janské Lázně jsou krásným místem se zajímavou historií, nádhernou kolonádou s útulnými kavárnami, historickými budovami, ale hlavně jsou skvělým výchozím bodem pro cesty po okolí, které nabízí nespočet možností. V blízkosti centra naleznete lyžařské sjezdovky, lanové centrum a stezku korunami stromů s dechberoucím výhledem. Všechno tohle můžete zažít pří některém z pobytů v Lázeňském hotelu Terra ***superior. Jedná se o nově zrekonstruovaný lázeňský hotel nedaleko kolonády s vkusně zařízenými pokoji, hotel samotný je navíc propojen s místním aquacentrem. Ve své nabídce má mnoho pobytových balíčků od víkendových až po týdenní.

Jasnké Lázně

Nejznámější horské středisko je Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn je naopak nejnavštěvovanějším střediskem v celých Krkonoších, nahrává tomu optimální nadmořská výška, rozmanitá okolní příroda a mnoho možností pro nejrůznější sportovní aktivity, ať už v letním či zimním období. Místní Adventure park, bobová dráha, aquapark či Monkey park, který je nejdelším lanovým centrem v celých Krkonoších, stojí za návštěvu. Do Špindlerova Mlýna se samozřejme nejezdí pouze za turistikou, ale i za kvalitním odpočinkem. Hotel Adam ****, který leží v blizkosti lyžařských sjezdovek svým klientům nabízí k relaxaci wellness s bazénem a saunami, samozřejmostí je nabídka masáží. Pokud chcete udělat radost své drahé polovičce, můžete ji pozvat na romantický pobyt, kterým zaručeně zabodujete. Nesmíme zapomenout ani na noční život, jehož milovnící si zde příjdou obzvláště během zimní sezóny na své.

Hotel Adam

Kouzelná atmosféra Beskyd osloví všechny milovníky hor

Další lokalitou, kterou bychom Vám rádi přiblížili jsou Beskydy. Rozprostírají se na východu České republiky v těsné blízkosti hranic se Slovenskem, v podstatě celé toto území spadá pod chráněnou krajinou oblast Beskydy. Díky svému profilu jsou ideálním místem pro pěší turistiku, v celé oblasti je mnoho cest s dokonale značenými ukazateli. Beskydy jsou také velice oblíbenými kvuli turistickým lokacím, za zmínku stojí jmenovat Pustevny, kde stojí socha slovanského boha slunce Radegasta či typické historické budovy pro tuto oblast od Slovenského architekta Dušana Samuela Jurkoviče. Dále nejvyšší hora Beskyd – Lysá hora či Přehrada Horní Bečva. V její blízkosti daleko od všech okolních středisek se nachází Hotel Mesit ***, který je vhodný pro všechny skupiny návštevníků, ať už se jedná o dámskou jízdu, zamilovanou dvojici, či partnery na seniorském pobytu. V hotelu panuje uvolněná přátelská atmosféra, dokonalé služby a dostatek možností k odpočinku v hotelovém wellness centru.

Zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace