Hotel Studánka

4. 8. 2023

Relaxace v klidném prostředí Orlických hor

Místo mnoha tváří!

Nedaleko Rychnova nad Kněžnou ve východních Čechách se nachází hotel Studánka na klidném místě zvaném Včelný les. Na tomto místě již od 17. století byly poskytovány lázeňské a rekreační služby díky místním léčivým pramenům, které zde vyvěrají. Kolem těchto pramenů se v průběhu 18. století vystavělo menší lázeňské zařízení se základním vybavením, ke kterému byla pozdějí přistavěna i hospoda. Jak čas plynul, tak se toto místo stalo velice oblíbeným mezí místní smetánkou, což dalo impuls k modernizaci a ke stávajícímu objektu byla přistavěna restaurace s ubytovacím zařízením. Na samotu se pomalu přesouval i společenský život nedalekého města, kdy zde byly pořádány koncerty, sportovní akce či dokonce módní přehlídky. Původní lázeňská budova byla pod vedením nového majitele v roce 2008 z důvodu špatné statiky stržena k zemi a vystavěna do své dnešní podoby, která se co nejvíce snaží o splynutí s okolní přírodou.

Parní sauna na hotelu Studánka

Ubytování ve 3* a 4* pokojích s příběhem

Jak už bylo výše zmíněno, jedná se o relativně nově vybudovaný hotel, který byl vystavěn v takovém duchu, aby uspokojil i nejnáročnější požadavky dnešní doby. Hotel nabízí komfort 3* a 4* hvězdičkového ubytování, kde na klienty na pokojích čeká vlastní sociální zařízení, internetové připojení, minibar, trezor a LCD televizor a u několika pokojů i balkón. Témeř většina pokojů je poté tématicky laděna dle nějaké místní byliny, stromu či pověsti, které byly pro místo kolem Včelného lesa typické. Není tedy potom nic nezvyklého, když dostanete pokoj U oveček či Svatého Martina. Co se týče stravování a jiných gastronomických služeb, tak Hotel Studánka disponuje opravdu širokým výběrem. Během Vašeho pobytu se o Vás postarají v hotelové restauraci s názvem '' Madlenčina '', kde se mísí česká kuchyně s tou mezinárodní, samozřejmě vždy připravována jen z těch nejlepších surovin. Dále můžete navštívit hotelovou kavárnu s cukrárnou a vinárnu.

Hotelové pokoje na Studánce

Dokonalé místo pro Váš odpočinek a relaxaci

Hotel se také pyšní bohatě vybaveným wellness centrem, které můžete naplno využít při čerpání jednoho z mnoha nabízených pobytových balíčků. Samozřejmostí je vyhřívaný bazén na teplotu 27 stupňů s masážními prvky, kde si můžete krásně uvolnit své tělo. Ve vodní části místního wellnessu nechybí ani vířivka a Kneippův chodník, který slouží k prokrvení dolních končetin a následně jejich rychlejší regeneraci. Dále je zde k dispozici komplex saun, který oceníte obzvláště v chladnějších měsících a kde si můžete dopřát příjemné prohřátí svalů. Pro ty, kteří dávají přednost wellness procedurám, je připravena dostatečná škála koupelí a masáží, kdy se můžete oddat do rukou místních specialistů a nechat se hýčkat.

Bazén v hotelu Studánka

Sport, kultura, historie a mnoho dalšího!

Při pobytu v hotelu Studánka máte i velké možnosti mimohotelových aktivit, vzhledem k umístění v krásné přírodě Orlických hor, je okolí hotelu ideální pro výlety či krátké procházky spojené s relaxací ve venkovní odpočinkové zóně. Na své si přijdou především milovníci historie a umění, jelikož v blízkém okolí Rychnova nad Kněžnou se nachází nespočet historických památek, jako jsou zámky, kostely a jiné pamětihodnosti. Určitě doporučujeme navštívit zámek přímo v Rychnově či zámek Potštejn nebo Častolovice. Pokud nejste zrovna výletní typ, můžete se oddávat radovánkám přímo v hotelu a využít několik sportovišť. Změřit síly se svými přáteli či rodinou můžete při bowlingu, minigolfu nebo v badmintonu. Dnes je již standardem, že si v hotelu můžete zapůjčit kolo či kolobežku a ani na Studánce tomu není jinak. Příjemným zpestřením Vašeho pobytu může být návštěva podorlické pivní stezky, která končí po 3,5 kilometrech přímo u hotelu.

Zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace