Hotel Zlatá Hvězda v Třeboni

30. 5. 2023

Cesta po stopách historie a krásách přírody na jihu Čech

Bohatá historie s nezaměnitelnou atmosférou

Třeboň je historické město z poloviny 12. století, jež se nachází na jihu Čech mezi Českými Budějovicemi a Jindřichovým Hradcem, které se pyšní statutem lázeňského města. V dnešní době je již památkovou a přírodní rezervací díky svému historickému centru a zajímavé okolní přírodě. Třeboňské Masarykovo náměstí je srdcem celého města, jehož největší dominatnou je radnice se svou 31 metrů vysokou věží, ze které je krásný výhled po okolí plného rybníků. Náměstí je lemované z obou stran původními měšťanskými budovami v renesančním a barokním slohu. Avšak za svou historii Třeboň několikrát kompletně vyhořela a domy, které zde vídáme ve své dnešní podobě, byly mnohokrát postaveny znovu od základů. Dnes jsou vkusně zrekonstruovány podle dobových podkladů. Chcete-li poznat historické a přírodní krásy na vlastní kůži, doporučujeme využít služeb Hotelu Zlatá Hvězda, který je soustavou několika historických budov.

Hotel Zlatá Hvězda v Třeboni

Ideální umístění v centru města

Objekty tohoto čtyřhvězdičkového hotelu jsou postaveny v renesančním slohu. Celková kapacita je 39 dvoulůžkových pokojů, které jsou nekuřácké a každý je jinak dispozičně řesen, z několika pokojů je krásný výhled na romantické náměstí. Pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením se sprchovým koutem, telefonem, wifi, televizorem se satelitním připojením a nechybí zde trezor či minibar. Samozřejmostí je bezbariérový přístup v celém hotelu společně s výtahem. Stravování probíhá v hotelové restauraci, kde jsou snídaně podávány formou bohatého bufetu. Zdejší kuchyně připravuje pokrmy z místních surovin typické pro tuto oblast, není tedy překvapením, že na jidelním lístku nechybí rybí speciality z okolních rybníků. V teplých měsících mohou hosté využít letní zahrádky před hotelem.

Hotel Zlatá Hvězda restaurace

Rašelina a slatina tu hrají prim!

V Třeboňském lázeňství se hojně používá rašelina a slatina, jelikož se v této lokalitě nalézají jejich bohatá naležiště. Například slatina se aplikuje při zábalech či koupelích, které mají určitou teplotu a využívají se při problémech s pohybovým ústrojím. Procedury obsahující tyto přírodní produkty jsou součástí pobytových balíčků, které jsou nabízeny ve Zlaté Hvězdě. Hotel nabízí širokou škálu pobytů společně s velkým výběrem wellness procedur či wellness pobytů. Nechybí zde ani speciální balíčky typu romatický pobyt nebo dámská jízda. Pro dámy jsou připraveny beauty programy či kadeřnické služby.

Hotel Zlatá Hvězda - wellness centrum

Turistika po Třeboňsku

Celá oblast Třeboňska je díky svému rovinatému profilu vhodná jak pro pěší turistiku, při které můžete navštívit mnohé historické památky, tak hlavně pro cykloturistiku. V okolí Třeboně je spoustu cyklistických tras, které se proplétají soustavou zdejších rybníků, určitě nesmíte vynechat stezku kolem nějvětšího, tedy Rožmberka. V hotelu Vám v letních měsících rádi kola zapůjčí, případně si zde můžete uskladnit svá. Na své si samozřejmě příjdou i milovníci rybaření, pro které je připraveno nespočet možností k chytání ryb. Zkrátka pobyt v Třeboni si musí užít naprosto každý!

Zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace