Jak na posílení imunity?

21. 3. 2024

Řiďte se těmito několika doporučeními!

Není lepšího času než nyní, kdy bychom se měli zaměřit na posílení naší imunity, abychom ve zdraví zvládli nadcházející zimní měsíce, během kterých se o naše zdraví budou pokoušet nachlazení, chřipky a jiné neduhy. Ve skutečnosti stačí dodržovat pár základních doporučení a Váš organismus se stane odolnějším. Rádi bychom se s Vámi proto ve článku níže podělili o pár známých rad, kterými se můžete inspirovat.

Aktivní pohyb

Ve zdravém těle zdravý duch

Všichni známe ten pocit, kdybychom se rádi šli projít a nadýchat se čerstvého vzduchu, ale venku není zrovna ideální počasí a my se musíme dlouho přemlouvat, i když víme, že ve finále budeme rádi, že jsme se donutili a pročistili si hlavu. Bohužel v příštích pár měsících studeného a sychravého počasí to nebude jiné a přesto bychom se neměli nechat odradit a zapomínat na přirozený pohyb, který neodmyslitelně patří ke zdravému tělu a ke správně fungujícímu imunitnímu systému. A je čistě na Vás jestli dáte přednost venkovním aktivitám a několikrát v týdnu se půjdete projít do blízké přírody či do městského parku, nebo dáte přednost jiné fyzické aktivitě. Neměli bychom totiž zapomínat ani na cvičení a to i v pokročilejším věku. Jelikož pravidelné protažení a cvičení v domácích podmínkách sebou nese samé benefity, pomůže nám ulevit od bolestí a protáhne tělo a dále nám dodá tolik potřebnou pozitivní energii. Dále doporučujeme občas omezit cestování automobilem a místo výtahu zvolit cestu po schodech.

Relaxační pobyty

Vyzvěte na pomoc přírodu!

V cestě za správně fungující imunitou by měl být samozřejmostí zdravý a vyvážený jídelníček, který obsahuje dostatek všech důležitých látek v podobě vitamínů, minerálů a antioxidantů. V zimních měsících je to o to více žádoucí, jelikož jsme pod větším náporem nepříznivých vlivů a měli bychom se tak zaměřit na zvýšený příjem. Než začneme s aplikací dnes všudypřítomných doplňků stravy, které by nám měli pomoci v posílení imunity, měli bychom dát šanci tradičnějším zdrojům vitamínů, minerálů a dalších důležitých látek a to v podobě dostatku čerstvého ovoce, zeleniny a například dnes již známých superpotravin jako jsou Rakytník řešetlákový a Kustovnice čínská. Z vitamínů bychom se měli především zaměřit na A, B, C a E. Z minerálů je potom důležitý hořčík, který posiluje obranyschopnost našeho organismu a dále například selen, zinek a železo. A v neposlední řadě bychom měli myslet i na dostatečný pitný režim, který má taktéž pozitivní vliv na detoxikaci našeho organismu. Doporučuje se každý den vypít minimálně 2 litry tekutin. Nejčastěji by to měla být voda, ale v těchto měsících jsou ideální i bylinkové čaje, které nás zároveň příjemně zahřejí.

Wellness pobyty

Čeho se určitě vyvarovat

Ač se to možná může zdá jako nepravděpodobné, tak dle mnohých studií má na naši imunitu pozitivní vliv i společenský život. Doporučuje se tedy udržovat blízký kontakt s rodinou, známými či přáteli a snažit se vyvarovat samoty, jelikož ta sebou nese stejná rizika jako například kouření několika cigaret denně. S udržováním sociálních kontaktů jde v ruku v ruce s potlačením stresu, který je samozřejmě také nežádoucí. K jeho částečnému odbourávání může dojít ve společnosti přátel, kde relaxujeme a smějeme se, tím pádem dochází k odbourání stresových hormonů a zároveň k vyplavování endorfinů, jinak známými jako hormony štěstí, které mají pozitivní vliv jak na naši psychiku, tak také na náš fyzický stav. Dále jak již bylo zmíněno výše, měli bychom se vyvarovat kouření, které sebou nese problémy spojené s dýchacími cestami a rovněž nedostatku spánku. Jak již bylo mnohokrát řečeno, důležitá je jeho pravidelnost, délka a především kvalita.

Zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace