Janské Lázně – Lázeňský dům Terra

7. 9. 2023

Relaxace v Krkonošském národním parku

Janské lázně jsou místem plným historických zajímavostí

Horské městečko Janské Lázně se nachází nedaleko Trutnova, přímo pod Černou Horou ve výšce 675 m.n.m., což z něj dělá díky okolní přírodě a čistému ovzduší perfektní místo pro lázeňské pobyty a wellness pobyty, ale také pro všechny druhy turistiky a sportovního vyžití, a to jak v letních, tak i v zimních měsících. Janské lázně jsou také zajímavé svou historíí, například že historicky spadali do vlastníctví rodu Schwarzenbergů či že byly výrazně ovlivněny válkou mezi Rakouskem a Pruskem. První historické zmínky o využívání místního pramene dokládají skutečnosti, že pramen po svém objevení kolem roku 1000 nebyl paradoxně využíván při léčení, ale sloužil k pohánění vodního kola v kovářské dílně na zpracování železné rudy. Ke koupelím se začal využívat o několik století déle, kdy majitelé zdejšího panství nechali v jeho blízkosti postavit první lázeňskou budovu pro své potřeby.

Lázeňský hotel Terra

Všechny služby na jednom místě

Dnes již v centru lázní stojí lázeňských budov vícero, avšak stále si zde udržují klidnou lázeňskou atmosféru. Nepsanou dominantou lázní, tak jak již bývá zvykem je lázeňská kolonáda. Místní secesní chlouba vznikla pod taktovkou vídeňského architekta Petra Branga. V jejím okolí je krásné náměstíčko s fontánou, kde se potkávají lázenští hosté, je zde dostatek laviček k relaxaci a také několik příjemných kaváren, celkově je lázeňské centrum velice příjemné a poklidné. Mezi nejoblíbenější ubytovací zařízení patří nově zrekonstruovaný lázeňský hotel Terra *** superior, který je situován v mírném svahu přímo na proti zmíněné kolonády. Pro své hosty nabízí všechny služby pod jednou střechou, je totiž propojen se všemi důležitými budovami propojovací chodbou, tudíž na procedury či do aquacentra se dostanete v pohodlí a teple. Samozřejmostí je výtah a bezbariérový přístup. Hotel disponuje 35 komfortními pokoji v několika kategoriích, můžete volit mezi dvoulůžkovými či jednolůžkovými pokoji, které jsou standardně vybaveny dle dnešních požadavků. Jak již bylo výše zmíněno, všechny služby jsou poskytované v hotelu a není tomu jinak při stravování, o které se postarají v hotelové jídelně.

Lázeňský hotel Terra v Janských Lázních

Lečivé termální prameny zde hrají prim

O léčbu se zde stará do jisté míry okolní příroda a horské klima, které je velice příznivé na lidský organismus a ve spojení s místními termálními prameny má blahodárné účinky na lidské tělo. Janské Lázně jsou známé ve světe i u nás především kvůli svému zaměření na pohybový aparát a onemocnění nervového systému. Co se týče dnes velice oblíbených wellness pobytů, tak ty ve svých balíčcích mají obsažené koupele, které pří aplikaci naplno využívají léčivou sílu z Janova a Černého termálního pramene. Například i bazén v lázeňském aquacentru je napuštěný termální vodou, kdy jej můžete navštívít každý den v rámci některého pobytového balíčku a zaplavat si zde za pomoci protiproudu či jen tak zrelaxovat ve venkovní vířivce. Pro ty, kteří neholdují vodním procedurám je připravena široká nabídka nejrůznějších masáží, zábalů a dalších procedur. Na své si přijdou i milovníci saunování, kteří mohou navštívít finskou a parní saunu s ochlazovacím bazénkem. A mnoho dalšího.

Wellness centrum s bazénem v Janských Lázních

Janské Lázně – místo, kde se nudit nebudete

Lázenští hosté mají ve svém volném čase nepřeberné možnosti, jak si svůj pobyt obohatit. U lázeňské kolonády se často pořádají hudební koncerty společně s tanečními večery. Mimo jiné zde můžete navštívit kavárnu, která se nachází přímo v objektu kolonády. Dále potom v budově Janský Dvůr jsou pravidelně konány cestopisné přednášky či koncerty klasické hudby. Za zmínku stojí i městské kino. Tedy co se týče kulturního života, mají lázně zajisté co nabídnout. Své si zde najdou samozřejmě i milovníci turistiky a aktivní dovolené. Nedaleko od hotelu Terra se nachází skiareál Černá Hora s osmimístnou lanovkou nebo dnes již velice oblíbená Stezka korunami stromů, která se tyčí do výšky 45 metrů a nabízí skvostné výhledy do okolí Krkonoš. Díky své lokaci v blízkosti Krkonošského národní parku jsou zde ideální podmínky pro turistku, při které určitě nesmíte vynechat Černohorská rašeliniště s nejstarší naučnou stezkou v KRNAPu. Podle nás nabízejí Janské lázně vše potřebné k tomu, abyste si svůj pobyt zde náležitě užili a věříme, že to nebude Vaše jediná návštěva.

Zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace