Karlovy Vary

30. 1. 2024

Proslulé lázeňské město s unikátními prameny.

Lázně plné honosných hotelů s úžasnou historií

Jméno svého zakladatele má město již od roku 1370, kdy mu byly uděleny městská práva. Legenda praví o tom, že sám Karel IV. inicioval založení lázní při projížďce lesem, kde vyvěraly léčivé prameny. Prakticky „ihned“ se začalo s využíváním pramenů k léčbě nemocí a začala se tak formovat slavná éra lázeňství v Karlových Varech. Bohužel díky velkým povodním a požárům se původní ráz města nezachoval prakticky vůbec a podoba lázní, tak jak je v současnosti známe, vznikla až závěrem 19. století. Město si oblíbila bohatá šlechta, která zde investovala prostředky do budování nádherných hotelů, mezi které můžeme namátkou zařadit Grandhotel Pupp, či hotel Richmond. Jak postupoval čas, město rostlo a s ním i doprovodná infrastruktura včetně lázeňských domů, které ve velkém začali využívat i běžní hosté.

Karlovy Vary bazén ve wellness hotelu

Karlovy Vary, to jsou hlavně léčivé prameny

Bezmála 700 let se v Karlových Varech nezměnilo složení místních pramenů. Je jich celkem 12 a jsou si velmi podobné, rozdíl lze shledat pouze ve stopových prvcích, teplotě či obsahu CO2. Všechny vyvěrají v samotném centru města a lze je postupně ochutnat. Samozřejmě s ohledem na jisté zásady. Pít vodu je nejlepší při poklidné chůzi, objem jednotlivého pramene by měl být do 2 dcl a uváděné množství vody se má zkonzumovat mezi 3 až 10 minutami. Následně by měla pokračovat desetiminutová pauza a poté se může vše opakovat. Pitné kúry jsou optimální při prevenci a onemocnění jater a žlučníku, trávícího ústrojí, nebo cukrovky. Samozřejmě je blahodárná i pro zcela zdravé osoby. Pokud návštěvníci tráví pobyt formou lázeňského pobytu, budou mít vždy konkrétní složení pramenů předepsané lékařem.

Karlovy Vary - prameny

Hotely pro všechny, od normálních, až po luxusní

Karlovy Vary si naprostá většina lidí spojí s luxusem, ať už se jedná o každoroční Karlovarský filmový festival, nebo o hotel Imperial, ze kterého mají hosté Vary jak na dlani. Nicméně výše uvedené není správný pohled. V lázeňském městě můžete využít běžné lázeňské pobyty, nebo wellness pobyty za rozumné ceny, obvyklé v jiných destinacích. Pokud nemáte potřebu bydlet přímo na hlavní kolonádě, máme pro Vás oblíbené balíčky pobytů v hotelu Lafonte a v hotelu Millenium. To, že jsou Karlovy Vary pouze pro movité, není již velmi dlouho pravdou, nenechte si proto ujít místní krásy.

Karlovy Vary - bazén ve wellness hotelu

Bohaté kulturní vyžití i sportovní aktivity

Abyste zažili město v „plném proudu“, není nutné k jejich návštěvě volit termín filmového festivalu. Během těchto pár dní se lázně sice hemží celebritami, ale ceny ubytování jsou na nejvyšší úrovni, hotely jsou dlouho dopředu obsazeny a restaurace přeplněny. Karlovy Vary mají své nezapomenutelné kouzlo po celý rok. Na hlavní kolonádě se denně odehrávají větší či menší koncerty. Zajít můžete do divadla a kina. Přes den Vás bude lákat nepřeberné množství restaurací všech světových kuchyní, krásné kavárničky a vinárny. Někteří si vystačí pouze s neustálým korzováním od Pupu k Thermálu a popíjení minerálních pramenů je neomrzí ani třetí týden pobytu. Pro aktivnější jsou připraveny výlety do okolí i sportovní vyžití. Milovníci golfu nesmí vynechat návštěvu nejstaršího golfového hřiště v republice. Ve Varech je každý den co dělat, proto doporučujeme jejich návštěvu a třeba se do nich budete vracet každý rok jako já.

Zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace