Lázně Libverda

24. 6. 2022

Malé léčebné lázně v podhúří Jizerských hor

Prameny byly využívány již koncem 14. století

Lázně Libverda leží necelou půl hodiny jízdy od Liberce v kouzelné kotlině Jizerských hor u obce Hejnice v nadmořské výšce 424 metrů, která zaručuje příjemné klima. Úplně první informace o lázních pochází z roku 1381, kdy byla tehdejší krajina osídlena místními pastýři. O pár let později, již v 15. století, se lokalita dostala do podvědomí díky léčivosti minerálních pramenů. Mezi prvními, kdo si oblíbil prameny byl i Albrecht z Valdštejna, který si vodu nechával dovážet na válečné tažení. Lázně jako takové, pro potřeby léčení vznikly až o tři století později, ve druhé polovině 18. století.

Lázně Libverda - restaurace

Síla Libverdské kyselky

Léčbu zde opírají o místní pramen Libverdské kyselky, která je specifická minerální voda hydrogenuhličitanohořečnětého typu. Pramen je využíván, jak pro denní pitnou kúru, tak pro léčebné procedury, mezí které patří hlavně uhličité koupele, perličkové koupele, podvodní masáže, rašelinové obklady, nebo plynové injekce. Lázeňské pobyty jsou nabízeny jak formou samopláteckých pobytů, které jsou speciálně sestavovány dle potřeb klienta na míru, tak pro mladší klienty, tak i pro seniory. Samozřejmě jsou v Lázních Libverda poskytovány i křížkové lázně s indikací na onemočnění srdce, krevního oběhu, pohybového aparátu, či dychácích cest. Zdejší balneo je skvěle vybaveno, tak aby mohlo obsáhnout i všechny nadstandardní procedury.

Lázně Libverda - vyhlídková terasa

Hotely různých kategorií dle náročnosti

Lázně disponují celkem čtyřmi hotely v kategorii 3* a 4*, které jsou rozdílné velikostí i vybavením. Na našich stránkách prezentujeme pro větší přehlednost dva hotely, které poskytují samoplátecké lázeňské pobyty a wellness pobyty. Největším ze všech ubytovacích zařízení je Lázeňský hotel Nový dům***, který byl postaven v roce 1986 a v průběhu let rekonstruován. Celková kapacita je 167 pokojů, naleznete v něm centrální recepci, ordinace lékařů a část balnea. V posledním patře vysoké budovy je vyhlídková terasa, ze které je možné obdivovat nejvyšší hory Jizerek. Ubytovat se zde hosté mohou v pokojích třech typů, standard, superior a v apartmánech. Všechny pokoje jsou účelně zařízené a nespornou předností je balkon. Hotel je nabízen pouze pro dospělé osoby, proto si hosté chválí klidnou atmosféru. Druhou možností, kde strávit pobyt je Villa Friedland, která stojí v centrální části vzrostlého parku. Jedná se o komornější typ ubytování, kde je pouhých 9 pokojů kategorie DeLuxe a vše je zařízeno v zámeckém stylu. Tento typ ubytování je určen pro náročnější hosty, ovšem cena je více než přijatelná. Bez nutnosti kamkoliv docházet můžete ve vile využít sanu, whirlpool a solárium.

Lázně Libverda - procedury

Destinace vybízející pro aktivní dovolenou

V okolí Lázní Libverda je celá řada míst, která stojí za návštěvu. Namátkou můžeme zmínit vodopády Štolpich, v těsné blízkosti restauraci Obří sud, nebo v docházkové vzdálenosti baziliku v Hejnici. Ve Frýdlantu, který je od lázní vzdálen do 20 minut jizdy autem stoji gotický hrad spojený s renesančním zámkem. Při delším pobytu doporučujeme navštívit libereckou ZOO a Ještěd. Přímo v areálu jsou tenisové kurty, minigolfové hřiště, kardiostezka, ale hlavně stoleté stromy s lavičkami vybízející k relaxaci.

Zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace