Lázně Mšené

6. 10. 2023

Malebné slatinné lázně ve středních Čechách.

Žaludeční potížě byly příčinou vzniku lázní

Lázně Mšené jsou menší slatinné lázně ležíčí ve středních Čechách v údolí Mšenského potoka, v klidné části města. Díky své ideální poloze severně od Prahy s dostupností do půl hodiny autem jsou stále vyhledávanější. Zmínky o léčivých účincích pramenité vody sahají až do první poloviny 18. století, kdy již byla voda využívána místními myslivci jako pomoc při žaludečních potížích. V roce 1796 se rozhodl lázně založit František Pavikový, jelikož mu voda pomohla od nevolností. Tomu se povedlo za vypůjčené finančí prostředky od knížete Františka Kinského zrealizovat projekt výstavby lázní a tím byla započata úspěšná budoucnost.

Lázně Mšené a wellness zázemí

Slatina pomáha úspěšné léčit po staletí

Léčebné procedury se ve Mšených Lázních opírají o sílu vlastních přírodných zdrojů slatiny a vyvěrajících pramenů. Hlavním zaměřením lázní byla od začátku léčba pohybového aparátu a záněty nervů. V současné době jsou lázně využívané i pro rekonvalescenci po operacích a dále pro samoplátecké wellness pobyty a víkendové pobyty. Samozřejmostí jsou i týdenní lázeňské pobyty. Pro klienty jsou v nabídce všechny druhy masáží, zábalů, koupelí, ale i inhalace, nebo pro beauty pobyty manikúra, kadeřnictví apod. Léčebné procedury jsou čerpány v historické budově Pavilonu Říp, kde je provoz již od samotného začátku lázni v roce 1797. Samozřejmostí je sauna a vnitřní bazén.

Ubytování v komfortních pokojích

Ubytování v historických vilách zasazených do zeleně lázeňského parku

Všech šest lázeňských vil je umístěno v krásném parku, který nabízí klid k relaxaci a načerpání sil. Komorní styl lázní je patrný i ze skutečnosti, že ubytování je zajištěno na jedno a dvoulůžkových pokojích pro maximálně 230 klientů. To je v dnešní době ruchu, a přelidněných turistických míst, předností. Kategorie pokojů se v jednotlivých vilách neliší, jelikož došlo k postupné rekonstrukci všech pokojů. Centru zájmu stojí secesní stavba Pavillonu Dvorana z roku 1905 od známého architekta Jana Letzla. V uvedené budově se nachází lázeňská restaurace a kavárna. Jelikož byly budovy postaveny od konce 18. století a později, je celý lázeňský areál pro svou historickou významnost památkově chráněn. Citlivou rekonstrukcí byl zachována genius loci místa.

V Lázních Mšené naleznete klid a pohodu

Bohatý kulturní program, zajímavá výletní místa a společenský život

Pokud rádi jezdíte do lázní za klidem, relaxací a odpočinkem, určitě v Lázních Mšené naleznete své. Rozlehlý lázeňský park s lavičkami pod korunami staletých stromů je úžasným místem k odpočinku. Zapomenout na starosti všedních dní můžete také pozorováním vodního života v rybníčku, nebo se jen tak procházet po okolí klidné obce. V případě, že se řadíte do druhé skupiny, je v lázních připraven bohatý kulturní program. Každý týden se můžete těšit na taneční večery, hudební vystoupení nebo zajimávé besedy o aktuálních tématech. V areálu lázní se nachází tenisový kurt, hřiště na petanque a ping-pong. V okolí stojí za návštěvu Vodní hrad ze 16. století v Budyni nad Ohří, torzo gotického chrámu v Panenském Týnci, nebo výšlap na horu Říp. V Lázních Mšené se nudit nebudete.

Zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace