Lázně Poděbrady - lázně na srdce

10. 3. 2023

                                           Poděbrady jsou na srdce, ale i na načerpání energie a pohody


Z historie do současnosti

První zmínky o vzniku města jsou datovány do roku 1223, kdy byly Poděbrady důležitou zastávkou na obchodní trase. To, že se v budoucnu stanou lázeňským městem, se mohli lidé začít domnívat už v 17. století, kdy začal být využíván k léčení místní železitý pramen. Jasné obrysy, že se již nastálo bude s Poděbrady spojovat lázeňství, dostalo město v roce 1905. V té době našel pruský proutkař Karel Bülow na nádvoří místního zámku silný pramen. Přesně 1.srpna 1905, po náročném vyhloubení 96,7 metrů, vytryskl pramen se světoznámou minerální vodou Poděbradka. Oficiálně byly lázně založeny v roce 1908. Od té doby město každoročně přivítá desetitisíce hostů ze všech koutů naší země, stejně tak i ze zahraničí. Pro jejich pohodlí dochází průběžně k vylepšování zázemí hotelů, balneo center, kolonády a zeleně v parcích. To vše tvoří výborný mix pro strávení lázeňského pobytu.

Balneo centrum v lázních Poděbrady

Léčba, ale i prevence zdraví

Lázně Poděbrady jsou spojované s léčebným minerálním pramenem vody Poděbradky. Přírodní zdroj vody je využíván při léčebných koupelích a jako předepsaná pitná kúra. Všichni jistě známe místní lázně ve spojení léčby onemocnění srdce, kdy jsou využívány právě zmíněné ozdravné koupele. Voda z místních minerálních pramenů je rovněž blahodárná pro léčení onemocnění pohybového ústrojí. V lázních se klienti mohou léčit i s cukrovkou a kožními problémy. Při lázeňských pobytech v Poděbradech jsou nejčastěji předepisovány uhličité a perličkové koupele, klasické a reflexní masáže, rašelinové obklady, plynové injekce a v neposlední řadě inhalace.

Krásné ubytování v Poděbradech

Popíjení léčivých pramenů

Součástí každého léčebného pobytu je předepsaná pitná kúra lázeňských pramenů. Po lázeňském městě jsou pítka, ze kterých si natočíte Poděbradku. V centru města na náměstí můžete využít pítko Hohenlohe, dále je možnost načepovat vodu z pramene Charicléa, nebo pramene Rieger. Mezi celou řadu dalších pramenů patří namátkou Eliščin v lázeňském parku, či prameny Božena a Milada. Při poklidných procházkách centrem města je zkrátka na každém kroku šance doplnit kalíšek s vodou.

Regenerace v Poděbradech

Díky svému umístění ve středních Čechách a výborné dostupnosti z Prahy jsou Poděbrady ideální lázeňskou destinací. Lázně disponují celkem stovkami pokojů v hotelech a lázeňských domech rozličných cenových kategorií. Vybírat můžete z široké nabídky hotelů, kde jsou zajišťovány komplexní lázeňské pobyty. Mezi velmi oblíbené patří hotel Zimní lázně umístěný v centru lázní. Pokud byste rádi měli výhled na známé květinové hodiny umístěné na začátku promenády lázeňského parku, rádi doporučíme pobyt ve Spa hotelu Felicitas, nebo v hotelu Libenský. V samém centru města jsou umístěny i další hotely, ze kterých to je jen pár kroků do kaváren a na časté kulturní akce. Nespornou výhodou Poděbrad je i to, že nemusíte nikam do kopce, všude je krásná rovina, což je pro spoustu klientů velkým plusem. Lázně Poděbrady zkrátka stojí za návštěvu.

Bazén s wellness v lázních Poděbrady

Zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace