Pečujte o své fyzické i duševní zdraví

14. 11. 2022

Aneb benefity spojené s “ wellnessem “

Nový životní směr

Fakt, že se z wellness životního stylu stal v posledních letech doslova fenomén není třeba opakovat, lidé si začali uvědomovat, že život není jen práce a nekonečný shon plný stresu, ale že je i občas potřeba zastavit, vypnout a věnovat se pouze sobě a více se soustředit na zdraví životní styl. Na tuto skutečnost včas zareagovala většina lázeňských zařízení a wellness hotelů v České republice, ale mimo jiné i specializovaná zařízení. Do své nabídky zařadily pobytové balíčky, jejichž součástí jsou wellness služby v podobě relaxačních procedur, volných vstupů do wellness center, široké nabídky pohybových aktivit a samozřejmě i tomu odpovídající strava. Že to byla sázka na správnou kartu potvrzují každoročně se navyšující počty hotelových či lázeňských hostů, kteří využívají pobytových balíčků.

Wellness pobyty

Typy wellness pobytů

Samotné wellness pobyty se dělí do několika kategorií podle různých aspektů. Pobyty, jež lze čerpat pouze po určitou část roku, jako jsou například podzimní pobyty, ale také vánoční či silvestrovské, které jsou spojeny s kulturním programem. Další kategorií jsou lázeňské pobyty, které již podle svého názvu nabízejí výhradně lázeňská zařízení a jejich součástí je lékařská prohlídka, na základě které se určí hostův léčebný plán. Dále zde jsou pobyty pro zamilované páry, takzvané romantické, kdy se můžete těšit na romantickou večeři a příjemné chvíle v privátním wellness či společnou wellness proceduru. V poslední době si také získávají oblibu dámské pobyty zaměřené na wellness & beauty, kdy dámy přestávají řešit problémy všedních dnů a soustředí se pouze a pouze na odpočinek, vše ostatní je na hotelovém personálu. A nakonec nejoblíbenější wellness, relaxační či víkendové pobyty pro ty, kteří chtějí strávit pár příjemných chvil plných relaxace.

Klid a pohodo na welllness pobytu

To, co dělá z wellness pobytů ten pravý zážitek

Neodmyslitelnou součástí všech wellness či lázeňských pobytů jsou relaxační a léčebné procedury, kterých je opravdu široká škála a člověk tak má občas problém se v nich zorientovat. Dalo by se však jednoduše říci, že se dělí do třech hlavních kategorií. Jimiž jsou vodoléčebné procedury, masáže a dále zábaly, které bychom si mohli blíže představit. Vodoléčebné procedury jsou zpravidla aplikovány formou koupelí za přítomnosti aktivační látky, která má pozitivní účinky, může se jednat například o konopnou, bylinou či slatinnou koupel. Vodoléčbu následují masáže, které mají za úkol uvolnění a zregenerování těla vedoucího k harmonii fyzické i duševní stránky. Nejčastěji se pak můžete setkat s klasickou, regenerační či aroma masáží. Další kategorií, která je velmi často součástí obsahu pobytových balíčků jsou zábaly, jenž napomáhají k uvolnění svalů a hydrataci pokožky. Velmi oblíbenými jsou pak bahenní zábaly. Samozřejmě tohle je pouze výčet hlavních procedur, podrobnějšímu přehledu se budeme věnovat v jednom z následujících článků.

Wellness pobyty - umění odpočívat

Občas je potřeba se zastavit!

Proč bychom tedy měli jezdit na wellness pobyty? Především proto, abychom dopřáli sami sobě chvilku odpočinku a užili si pár příjemných dní plných relaxace v téhle uspěchané době. A jak je již patrné ze slova wellness, které je spojeno ze dvou slov well-being a fitness, jde o to mít se jednoduše “ dobře “ a to Vám můžeme slíbit, že se o to hoteloví či lázeňští profesionálové za Vás postarají. Dnes jsou wellness pobyty nabízeny hotely po celé České republice, proto můžete svůj odpočinek spojit i s poznáváním nových koutů republiky a s tím jde samozřejmě ruku v ruce velmi oblíbený gastroturismus. Je pouze na Vás jak si svůj pobyt zpříjemníte a obohatíte. My však věříme, že budete odjíždět odpočatí a nabití novou energií se spoustou nových zážitků. Kompletní nabídku všech pobytů dle výše zmíněných kategorií najdete na našem portálu, stačí již jen vybrat a na chvíli vypnout.

Zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace