Proč je dobré jezdit na wellness pobyty?

22. 9. 2023

Wellness je spojení péče o tělo a duši

Wellness hotely

V posledních letech vznikají oblíbené wellness hotely jako reakce na stále více se rozšiřující zdravý životní styl a touhu po odpočinku a relaxaci. Oproti klasickým hotelovým službám nabízí svým klientům přidanou hodnotu v podobě wellness služeb, které nabízí u předem sestavených pobytových balíčků. Součástí těchto pobytových balíčků bývá vyvážená strava zpravidla v podobě polopenze a dále wellness procedury jako jsou masáže, koupele, zábaly, ale také volný vstup do bazénu po celou dobu pobytu, který je dnes již v nabídce hotelů téměř standardem. Dále tu pak jsou hotely, jejichž součástí jsou samotná wellness centra, kde nalezneme širokou škálu možností pro relaxaci, krom bazénu Vám jsou k dispozici vířivé vany, různé druhy saun, kneippovy chodníčky, ale i odpočinkové místnosti a mnoho dalšího. Samozřejmostí je dobře vyškolený a profesionální personál včetně  certifikovaných masérů. Dnes již nabízí wellness pobyty i většina českých lázní.

Wellness pobyty jsou příjemným odpočinkem

Co je to vlastně wellness?

Z pojmu wellness je dnes velký trend, který nám přináší zcela nový pohled na naše tělo a zdraví. Ve zjednodušeném výkladu ho můžeme chápat jako synonymum zdravého životního stylu, v širším kontextu je to snaha o dosažení harmonie mezi tělem, duší a myslí, jelikož stav našeho psychického a fyzického rozpoložení nás velmi ovlivňuje. Jedná se tedy o cílené dodržování několika důležitých bodů, ze kterých můžeme zmínit například zdravé stravování, dostatek pohybu a kvalitního spánku, naleznutí vnitřního klidu a neustálé se učení nových věcí. Na základě těchto poznatků si lidé začínájí čím dál více uvědomovat, jak je důležité odpočívat a pečovat o své tělo pravidelně a ne jen v té chvíli, kdy nás začne něco trápit. Zpravidla se nemusí jednat o fyzickou bolest, ale především o stres, únavu či přepracovanost, což jsou v dnešním uspěchaném světě nejčastější problémy. Měli bychom se tedy snažit tyto nové poznatky přenést do našeho každodenního života a odměnou by nám mělo být zlepšení kvality našeho osobního života.

Relax a zasloužený odpočinek

Proč jezdit na wellness?

Na wellness pobyt můžete vyrazit v podstatě kdykoliv, můžete ho pojmout jako aktivní dovolenou, či prodloužený wellness víkend nebo jako cestu k poznání nového místa spojenou s relaxací. Avšak většina z nás jezdí na wellness s vidinou odpočinku. Protože ten moment, kdy konečně můžete vypnout, stres z práce a problémy všedních dní nechat za sebou, neřešit okolní svět a věnovat se pouze sami sobě nebo svým blízkým je prostě k nezaplacení. Mimo relaxaci v hotelovém wellnessu a péči místních profesionálů Vás čeká kvalitní gastronomie, klidné ubytování a v mnohých případech i kulturní program, který Vám Váš pobyt zajisté zpříjemní. Je však jenom na Vás jak si svůj pobyt užijete a zvolíte jeho prožití. Každopádně samotný wellness pobyt by Vám měl navodit pozitivní náladu, dobít ztracenou energii a domu by jste se měli vracet plni elánu s touhou po další návštěvě.

Bazén patří k wellness pobytům

Zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace